Revista Informatii Agrorurale - nr.80 Aprilie

" Fiind un impotrivitor al "scribilor" de dupa '90, care au facut un parteneriat cu lichidatorii, cu mafiotii, cu slujbasii minciunii, haosului, hotiei, compromisului si cu intreprinzatorii de carton... am infiintat revista Informatii Agrorurale. Am intrupat aceasta publicatie din "saracia" A DOUA INIMI mai mari decit marinimia multora la un loc.
             Pentru oricare cititor ii daruim cu placere "undita fermecata" sa pescuiasca hrana care nu se trece nici aici si nici dincolo... Cred ca impreuna cu dumneavoastra putem rostui ce n'a vazut Parisu' si putem "rascumpara" resedinta presei agrorurale de la Bucuresti sau Bruxelles, la Vaslui. Pentru ca pe aici, in capitata saraciei, de fapt, s-a nascut vesnicia... Daca va alaturati, putem intretine si starea de veghe, aducind rodul Ceresc pe pamint, pentru ca prin acesta sa inaltam spre Cer miresme din parfumul Cuvintului Inviat. Acestea si multe alte reusite le putem
inteti impreuna cu toti cititorii, prin Mijlocitorul "abonatilor" la Tatal Nostru. El inca sta la dreapta Lui si se roaga de noi necontenit, sa scapam de orice amprenta si sursa a pacatului, a inculturii, saraciei, rautatilor si a tuturor mizeriilor lumesti, prin nasterea din nou; Deci, sa nu ratam Imbogatirea Adevarata,prin deschiderea inimilor, mintilor, dar si a urechilor intru auzit si a ochilor pentru vazut, citit, inteles si infaptuit... "

Ing agronom Viorel Arhire,
   Directorul Publicatiei Informatii Agrorurale

Click pe noul numar al lunii Aprilie:

nr.81 Mai 2012            nr.80 Aprilie 2012            nr.79 Martie 2012           nr.78 Februarie 2012    

click pe imaginile revistelor pentru a le rasfoi...